vintage giyim kalma için ipuçlari

Bu Barbara Streisand, Sarah Jessica Parker, Winona Ryder, Sharon Stone, Drew Barrymore ve Michael Richards kendi moda dolap yardakçisi olarak ünlüler ile eski moda çok popüler olmustur. Eger geçmis dönemlere ait kiyafet koleksiyonu kurmak ya da sadece gardirop için cazibe eklemek için birkaç benzersiz parça istiyorum isteyin, bu parçanin tarihini bilmek ilginç.

1930 ipek charmuese gecelik Ebay ilan olmadigini nasil 1930 döneminden gerçekten oldugunu biliyor musunuz? Kesinlikle renk veya stil seviyorum eger simdi de belki yas önemli degil. Eger reklami olarak degil bir sey için bir prim ödemek istemiyorsaniz, bu önemlidir
birkaç isaretçiler ögrenmek.

Tarihi giysiler birçok yolu vardir. Sizin için izlemek için ne ipuçlari bilmek zaman güvenle alisveris yapabilirsiniz.

Örnegin – Nasil dikisleri bitmis mi? Onlar frenched veya serged, Örülmüs Zikzak mi? Sergers ve overlok makineleri 1950 yilindan bu yana yaklasik edilmis, ancak yilina kadar evlerde degildi var
1964. Ismarlama ögelerin dikisleri teftis yapildigi zaman kesin söyleyemem, ama bu yapilan degildi zaman kesin bildirebilirsiniz.

Magaza dikis incelenmesi, 1950 kitle üretilen giyim satin, çogu Örülmüs Zikzak edildi gösterir. Bulutlu dikisler, welted dikis veya frenched dikisleri genellikle sadece çok pahali giysiler bulunmustur. Overlok dikisler 1950’li yillarda iç çamasiri gösterilmesini basladiniz. Tarafindan
1960’larin basinda tüm iç çamasiri dikisler overlokludur vardi ve overlok dikis kullanimi kumastan yapilmis diger giysiler görünür baslamisti kolayca frey olur.

Baska bir reklam 1960 iç çamasiri overlok dikisleri sahip olurken 1.965 katalog reklami, bir giysi Overloklu dikisler özellikli bahseder. Terim en kiyafetleri dikis overlokludur veya serged oldugu gibi bugün moda bir satis noktasi degildir.

Yas diger göstergesi fermuarin kullanilmasidir. 1893 yilinda Patentli ilk fermuar bir toka soyunma çagrildi. Bu fermuarlar pratik degildi. Bir fermuar birbirine dis ile 1913 yilinda gelistirilen ragmen, yakalamak için yavas.

Fermuarlar ilk 1930 yilinda çocuk giyim koymak ve 1937 civarinda erkek pantolon dügmesi sinek degistirildi. Orada 1940’larin kadin giyim birkaç fermuarlar, ama onlar sonunda popüler olunca en giysiler hala 1950 yilina kadar, dügmesine baglanti elemanlari sahip.

Naylon fermuarlar mucizelerini hakkinda ortalarinda 1960 övünme gelen Kataloglar. Naylon fermuarlar az, hantal gizlemek için daha kolay ve eski metal fermuarlar daha rahat oldugu düsünülüyordu.

Fermuar bir fermuar ve tipinin varligi ya da yoklugu giysi yasina ipuçlari saglar ama diger faktörler de dikkate gerektigini unutmayin. Fermuarlar degistirilebilir gibi, metal fermuarlar madde 1960 yilindan önce üretilmis bir garanti degildir. Benzer sekilde, bir vintage
giysi bir naylon bir yerini kirik bir fermuar olmus olabilir.

Bunlar sadece vintage giyim belirlenmesi dikkate alinmasi gereken noktalari bir çift vardir. Dikkate almak diger faktörler kumas, stil ve etiketlerdir.

Ögeyi arzu olup olmadigini karar ögrenmek ne mantik biraz kullanin.