neden fairtrade ve etik çanta satin

Neden özünde Ingiliz giyim firmasi Dut Afrika Çanta satiyorsaniz? Ve hangi bölümünün sise üstleri Yardimlari karsi savasta oynarlar?

Sise üstü çanta düz Blue Peter bir fikir gibi gelebilir, ama Dut sürümü mil uzakta çift tarafli yapiskan bant ve vestiyer degil. Geri dönüsümlü tel ve sise üstleri Afrika’da hazirlanmis çanta, onlarin göz alici, yapibozuma görüntü ile mükemmel kontrast, lüks Kongo deri ile kapli. Ve bu çanta sadece son moda aksesuar, ama Aksiyon Aids HIV / AIDS kampanyasi için para toplama bir ilham bir yol degildir.

Mulberrys kar amaci gütmeyen çanta HIV / AIDS ile enfekte insanlarin yükselen gelgit durdurmak için kampanya odagi. Sirket 99 £ de perakendecilik, çanta umut, kadar 100.000 kadar kilo arttirabilir. Ve oldukça çanta germek degil giymek için hiçbir sey ya da bütçe bulmak her ihtimale karsi, onlar da sise top kampanyasi T-shirt ve anahtarliklar çikardik. Action Aid Susan Mears düzeni ile heyecan oldugunu, bu gerçek bir rüya proje para çok, çok faydali gelecek.
ölüm cezasi

Dünya çapinda 40 milyon kisi HIV / AIDS ile enfekte ve bunlarin çogunlugu genç vardir: 15 ile 25 arasinda. Temmuz ayinda Uluslararasi Yardimlar konferansi 2010 yilina kadar 30 Afrika ülkeleri ortalama yasam süresi yas 27 yil olacagini belirtti. Olan sube ABD Yardimi için rapor derlenmis Karen Stanecki, bu seviyeleri 19. yüzyilin sonundan bu yana görülmemis Guardian söyledi. Yardimlar bugün ölenlerin çogu olan ölüm yoksul-14 milyon çocuk bir veya Yardimlar için her iki ebeveyn kaybetmis yoksul ailelere terk mali saglayicilari vardir.

Yardimlar kontrol önündeki en büyük engel onu çevreleyen stigma. Bir çok durumda, hastaligi olan kisilerin kaçinilmasi edilir. On iki yil için olumlu Prisca, HIV, kocasi, AIDS ile iliskili hastalik iki çocuk ve üç kardes kaybetti ve bu çok gün kadar, hastalik hakkinda konusma için dislanmis olan, ablam konusmak yok. O bizim soyadi kararmis diyor, o Action Aid söyledi. Bu tutum, artan enfeksiyon oranini önlemek için en etkili yolu egitim engelleyebilir.

Uganda kendi Yardimlar salgin bastirmak için birkaç ülkeden biridir. Topluluklar ve salgin yüzlesmek için istekli harekete düsen yayginlik orani yol açti. Bu sorunun çözümüne ülke genelinde 5000 proje büyük ölçüde kaynaklanmaktadir. Kadin ve kiz yetistirmek enfeksiyon orani kesim esastir. Ne yazik ki kizlar genellikle Aids ile yakinlari için bakim egitim kaldirilir. Son 5 yil içinde enfekte kadin ve kiz sayisi Oxfam göre% 40 oraninda artti.

Cameron, Dut baskani Roger Saul, deneyimli Ugandas etkili egitim stratejileri birinci elden Dünya Ögrenciler Ortaklik için cinsel saglik egitimi ögretirken oglu. Bir sise-top çantasi: sadaka desteklemek için yollar bulmak için endiseli, o bir köy kizin kolunda ilham bulundu. Bir keresinde Dut-gi, çanta Yardimlar bilincinin profilini yükseltmek olabilir, inaniyordu. AIDS / HIV ciddi sorunlari olan insanlar mesgul eglenceli bir sekilde ederler – çanta cazibe kismen o soru soran kisi alacak umut onlarin yenilik vardir. Babasi, Roger, Uganda’da onu ziyaret ve esit her gün bulasmis 14.000 insanlara yardim etmek için böyle bir orijinal yol bulduk memnun oldu.

moda vicdan

Bu hastalikla yasayan Yardimlar ve daha sonra 2 milyon yetim yapilmistir 730.000 çocuk bakan, Kenya para harcamak Action Aid plani. Hayir öncü önleme ve toplum temelli bakim on bes yillik bir deneyime sahiptir. Onlar insanlarin tutumlari degistirmek ve HIV pek çok yeni kurban kazanmak için izin gizlilik ve cehalet ortadan kaldirmak için en iyi yollarindan loca gruplari araciligiyla olduguna inaniyorum. Çogu hastaliktan etkilenen insanlarin salgin için etkin tepkiler gelistirme merkezinde olmasini saglamak için egitim, kaynaklari ve danismanlik yoluyla onlara destek. SPW da onlari cinsel saglik egitimi vermek için ögrenciler yetistirmek devam etmesi için paranin bir kismini alacaksiniz.

Çanta yapilir Dogu Afrika’da, kutlamak için bir neden yoktur. Sadece tel ve sise-üstleri geri dönüsüm olusturulan çanta ve böylece çevre dostu, ama Action Aid çanta ödenen ve oldukça tedavi edilir hem de olusturmak isçiler sözü. Diyelim Mulberrys çanta kurbanlari olmadan moda için bir egilim ayarlayin umuyoruz.