Hint dügün kiyafetleri – özel not

Geleneksel Hint dügün kiyafetleri muhtesem ve çok çekici oldugunu. Aslinda, Hint dügün yarisi eglence soyunma yatiyor. Erkekler gibi kadinlar kadar zeminini de bir sans ve giysi aksesuarlari maç. Özellikle kadinlar, uygun ayakkabi, mücevher, lehçe ve diger tüm aksesuarlari dügün asinma tüm paketi olusturan tirnak,,, bilezik çanta makyaj. Erkekler nispeten daha az jazzy ama yine de çok sik olmak yönetmek.

Hint gelinlik giymek için çok renk kisitlama yok. Siyah Hindistan’da her yerde yipranmis, ancak çogu renkler dügün amaçli tamam kabul edilir disinda degildir. Kerala, assam ve gujrat gibi Hindistan’in bazi bölgelerinde, gelinler kendi dügün için beyaz renkli giysiler giymek. Diger birçok yerinde kirmizi geleneksel rengi ama günümüzde pembe, kahverengi, yesil turkuaz ve sari da çok popülerdir.

Erkekler için, bati giyim de dügün sirasinda bir seçenektir, ama çogunlukla sherwanis ve dhotis erkekler tarafindan giyilir. Kadinlar bile bazi topluluklarda Salvar da giyilebilir dügün için Saris veya lehenga tercih.

Lehenga-lehenga choli adli bir eslestirme bluz, ve bir dupatta ile giyilen uzun etek. Lehngas gibi tam kesim, A-line kesim, balik kuyrugu vb bile cholis derin boyunlu, kravat ups, halter ve daha birçok gibi çesitli desen gelir gibi birçok kesim mevcuttur. Lehengas Saris daha giymek kolaydir ve bu nedenle son yillarda popülerlik çok kazanmistir.

Sari – sari yas eski gelinlik ve hala dügün sirasinda en yipranmis kiyafet oldugunu. Sari uzunluklari yedi ile dokuz metre degisir ve her devletin sarees dökümlü kendi özel tarzi vardir. Sarees ile giyilen bluz genellikle lehengas ile giyilen olanlardan daha az karmasik oldugunu.

Salvarlar – Salwar kameezes dügün sirasinda ülkenin çok seçin bölgelerinde giyilir. Kameezes ae churidars, salwars veya patialas ile yipranmis ve tüm muhtesem bir görünüm için islenmistir.

Hint bir achkan-churidar/salwar veya sherwani-churidar/salwar kombinasyonu mamülleri için her zaman en iyi sekilde çalisir. Güney Hindistan’da damatlarin olarak gögüslü geleneksel olarak çiplak ve beyaz dhotis giyerler. Damat elbise Balck, kahverengi veya diger koyu renk gelir. Onlar renk kendi dügün gününde koordine bakmak çok modern çiftlerin bir sürü kendi kiyafetler maç.

Sizin gelinlik özenle seçilmelidir. Sifon, doku ve Georgette gibi hafif kumaslar agir rakamlari uygun degil. Onlar için ipek en iyi seçenektir. Ancak, ince insanlar ipek ipotekli ve onlar için hafif kumaslardan yapilmis elbiseler seçmek daha iyidir görünebilir.

Dügün için bir kiyafet satin almadan önce evlilik elbiseler mevcut egilimler göz atin. Onlar modasi asla aksi takdirde klasikleri sopa uygun olmadigini görmek için son moda deneyin.

Herhangi bir degisiklik de dügün gününden önce yapilabilir böylece evlilik gün ay en az bir çift öncesinde elbise alin. Iyi Accessorize ve özel günde muhtesem bakmak.