Eger toz-puf sizin gözleme biliyor musunuz

Tutu muhtemelen orada bale giyim en ikonik ögedir, ama bale dünyasinin disinda az insan bu giysi tarihi hakkinda bilmek, ya da mevcut stilleri çesitliligi hakkinda. Stil ve malzeme, ve nasil bu faktörlerin yararlanmak, ikinci doga haline gelebilir arasindaki bale fark asina olanlar için. Eger bale ile yeni ve Tutus hakkinda bilgi, ya da sadece hafiza yenilemek istiyorsaniz, o zaman temel bakmak olarak okumak istiyorsaniz.

Tarihi boyunca tutu bir dizi degisiklik ugramistir, ve bazi dans ihtiyaçlarini karsilamak hepsi çesitleri, bir dizi yer aldi. Bale tutu en klasik biçimlerinden biri Tutus çogunlugu gibi, ag katmanlari olusan bir takilan korse, etek, olan bir kablolu çember kullanmaz ve kalça disari dogru uzanir, çan. Pancake tarzi Tutus da klasik, ve kisa ve sert etek, disinda çan benzer, bir tel çember kullanir ve çan tarzi daha netlestirme daha fazla katmandan olusur.

Romantik tarzi Tutus muhtemelen dans dünyanin en güzel ve zarif giysiler biridir. Onlar çan seklinde bir üç çeyrek uzunluk tül etek, ve veya kollu olabilir veya olmayabilir bir monte korse vardir. Bu tutu geleneksel ve modern bale, bir dizi de arzu edilir bir akan hareketi olusturur. Dansçilar bir çok bu Tutus için özel bir sevgi, ve tasvir için yardimci olabilir zerafet var.

Bazilari göre hafif ama bir kabarik bir görünüme sahip görünen bir etek – Eger Tutus tanimlamak için insanlar sorarsaniz, muhtemelen bir toz puf benzer bir etek bir sey tarif kullanacaksiniz. Bu Tutus Barbara Karinska tarafindan olusturulan, ve New York City Balesi yapimlari George Balanchine tarafindan çok kullanilmistir. Bu nedenle Tutus genellikle Karinska veya Balanchine Tutus, veya Karinska Balanchine Tutus ya olarak bilinir. Ayirt edici bir görünüm kendini bir tel çember olmadan destek olmak için etek saglayan örgü ve gevsek teyel kesin kullanimi ile üretilmektedir.

Seçtiginiz tutu tür gerçeklestirdiginiz dans çok da tercihlerine bagli olarak degisebilir, ama olacak! , En sevdiginiz, ya da dans giyim ilk tercih olmasa bile, ancak her giysi bir nedenle seçildi unutmayin – Bir dans okulu devam ederseniz, size de sopa gereken bir dizi tek tip olabilir ve size dans kiyafetleri çesitlendirmek ilerleme olarak bu.

Büyük bir dans kiyafeti gerçekten dans herhangi bir tür için gerçekten bir bale için yepyeni bir boyut, ya da. Barbara Karinska izleyiciler hayret ve bale izlerken kendi zevk eklemek için sunulan dans kostümleri tasarlamak için onu inanilmaz yetenegi, Capezio Dans Ödülü’nü kazandi neden iyi açiklayabilir.