Gore-tex giyim kuru tutar nasil

Su geçirmez giysi ararken, büyük olasilikla, su geçirmez rüzgar geçirmez ve nefes alabilir Gore-Tex kumaslardan yapilmis giysileri karsi karsiya geleceksiniz. Bu Gore-Tex kumaslar aslinda kuru tutmak için garantilidir, ama nasil çalisir?

Gore-tex kumas yapiminda

Bu su geçirmez kumaslar diger yüksek performansli tekstil için özel bir zar tabakasi laminasyon tarafindan insa edilir. Sonra yenilikçi bir çözüm ile mühürlenir.

gore-tex membran

Bu gerçekten su geçirmez bariyer olusturur kumas tabakasidir. Membran kumas her inç kare için milyar dokuz üzerinde mikroskobik gözenekleri vardir. Birçok küçük delikler su için kötü olacagini sahip düsünürdüm, ama her bosluk suyu bir damla daha 20.000 kat daha küçük. Yani su bu katman araciligiyla oluyor hiçbir yolu yoktur.

Her bir mikroskopik gözenek bir su buhari molekülü 700 kat daha büyük olmasina ragmen, bu zar, nefes kalir. Bu terleme GORE-TEX giysi içerisinden buharlasmasina izin verir. Eger kuru kalmak sadece böylece rahatsiz sicak olmayacaktir. Bu herhangi bir aktif insanlar için bir zorunluluktur.

Gore-Tex zar içerisine entegre edilmis olan yag itici (yaglar için afinite eksik) bir madde de bulunmaktadir. Bu membran nüfuz kovucu vücut yaglari ve böcek önler. Bu yaglar membran nüfuz olsaydi, onlar gözenekleri tikayabilir ve nefes engelleyebilir.

Gore-tex laminat

Gore-Tex membran yüksek nefes yüksek performansli kumaslar arasinda yapistirilir. Uygulamasina bagli olarak, farkli dis kumas kullanilir. Farkli dis kumas Agirlik, doku ve asinma direnci gibi farkli avantajlara sahip.

dikis sizdirmazlik

Birçok ceket üreticileri dikis ve dikis açigi bakmaktadir. Bu küçük delikler su Gore-Tex giysiler tamamen dikis ve igne delikleri mühür yüzden bu içeri sizmaya için mükemmel bir yer olabilir. Onlar mutlak su geçirmezlik ve sivi direnci için benzersiz Gore-Dikis Bant kullanin.

gore-tex kuru sözü tutmak için garanti

“Tamamen su geçirmezlik, rüzgar geçirmezlik veya GORE-TEX ® ürünün nefes alma ile memnun degilseniz o zaman, tamir yerine, veya satin alma bedelini iade edecektir.”

Diger sirket gibi kendi kumas su arkasinda durabilir? Tüm Gore-Tex giysiler bu söz tasimak. Yani disaridan herhangi bir sivi iç size alacak. Eger ani bir firtina yakalandigini için islak zeminde diz çökmüs oldugunuzda Bu içerir.

sonuç

Isiniz ne sartlar olursa olsun, Gore-Tex kumaslardan yapilmis giysiler kesinlikle kuru tutacak. Ayrica bu kumaslarin rüzgar geçirmez ve nefes özellikleri yararlanacaktir. Birçok sirket Gore-Tex kumaslar kullanarak giyim imalati. Yani ceket, pantolon, yagmur takim elbise, sapka, eldiven ve hatta bot dahil Gore-Tex kumas kullanarak giysiler çok çesitli vardir.