büyük siyah elbise – balo elyaf tarzi

Ben renk için yeni trendleri hakkinda özellikle konusmaya baslamadan önce, bana ilk anda kisa bir bakis, her yerde, Balo verelim.

Proms ilk zengin ve iyi yetistirilmis bir debutante toplari kendi isaret alarak, Kuzeydogu seçkin kolej basladi. Orta sinif ailesi Debutantes ve eskort durus ve sogukkanliligini hayran ve çocuklarinin sosyal beceri ve görgü asilamak için bir araç olarak resmi danslari enstitü basladi. Danslari kesinlikle chaperoned edildi ve genellikle sadece son sinif ile sinirli idi.

Simdi balo çagri resmi dans ilk 1890’larda “balo” vaftiz edildi. Kelime balo bir top ya da diger resmi olayin basinda konuk bir yürüyüs anlami, mesire bir kisaltilmis seklidir.

Popüler tarihinin balo için ilk referans 1894 yilinda Smith Koleji’nde erken balo onun daveti ve katilim açiklanan Amherst College ögrencinin dergi geliyor. Yazar dans tanimlamak için kelime balo kullanilir iken, büyük olasilikla üniversitede düzenlenen geleneksel üst düzey sinif top için sadece bir fantezi adi oldu. Balo, üniversite ortaminda önemli iken, liselerde ortaya kadar ikonik durumunu almak için basarisiz olur.

Lise PEHA 1900’lerin baslarinda basladiginda, nispeten basit isleri vardi. Ögrenciler kendi Pazar iyi gelirdi, ama etkinlik için yeni giysiler satin olmaz. Firsat sosyallesme ve dans, çay çagrisinda bulundu. 1920’lerde ve 1930’larda, Amerikan gençlik araba ve diger lüks ögeler gelmesi ile daha fazla özgürlük yasamaya basladi. Lise balo yaslilar parti elbise geldi ve dans hangi bir yillik sinif ziyafet içine alacak sekilde genislemistir.

Amerikalilar savas sonrasi ekonomisinin lüks zevk olarak 1950’lerde,, PEHA ayrintili, pahali olaylar olmaya basladi.

Bu en iyi görünümlü tarih gelmek çok önemli oldu ve balo mahkeme garanti anlik sosyal statüsüne adli varlik. Bu genç kizlar gelinlik daha fazla dikkat ve mükemmel bir kiyafet için özel alisveris gezileri yapmaya basladi 1950’lerde de oldu. Lise ikinci sinif ögrencisi spor salonu dans için yeterli iken, genç ve yaslilar PEHA en ayarlari yavas yavas görkemli yerlere tasindi.

Birçok genç film bir gencin hayatinda nihai-gelisi yas olay olarak ilan olarak 1980’li yillarda, balo, büyük-daha-yasam boy almaya basladi. Balo mahkeme için rekabet balo kraliçesi unvanini gerçek telif yakindan benzer olmasiyla birlikte, büyük ölçüde yogunlasti.

Balo bir gencin hayatinda bir iklim noktasi, fanteziler ve iliskileri ya çiçek ya da parçalandi an olmustu.

Bugünkü PEHA sonrasi balo faaliyetleri genellikle ertesi gün safak uzanan ile, pahali, bütün gece isleri haline gelmistir. Stretch Hummers, süslü elbiseler ve göz alici balo salonu simdi balo-gece standartlaridir. Yine de, balo kendi kalma gereksinimleri biraz dinlenmek için basladi. Gelenegi hala bir çocuk balo için bir kiz sormak dikte ederken, daha fazla kiz kendi ellerine balo kaderini almak ve soran yapmak basliyor. Geleneksel olmayan çiftler de baloda bir daha ortak bir görüs haline gelmektedir. Hemen her sekilde, balo neredeyse her sey gider göz alici extravaganzas için kesinlikle chaperoned, görgü ziyafet gün ötesine tasindi.

Daha önce tüm gördük, muhtesem gelinlik okullarin binlerce kirmizi hali kadar parading. Sadece balo kiz gerçekten ortadan alabilirsiniz sansasyonel renkler. Ancak klasik bir renk geri bir intikam ile bu yil. Siyah büyük bir sekilde geri döndü ve sadece hepimizin bildigi o küçük siyah elbise ‘güvenli’ stilleri. Bu geri ve daha resmi büyük gelinlik kullanilmaktadir.

Minx onu biz daha fazla görüyoruz bu türden bir sey tipik bu siyah balo elbise bir göz atin. Bu stil hakkinda çok sey, bir balo elbise olarak hizmet ediyor degil sadece ama ayni zamanda çünkü renk daha resmi fonksiyonlari ve topu büyük bayanlar tarafindan kullanilabilir. Bu tarz bebek pembe ve hatta bir kireç yesil üretilen olsaydi düsün!

Siyah elbiseler ile ilgili yararli bir sey yine bir sey, Minx gelen elbise ile iyi Accessorize egilimi oldugunu güzel, bir gümüs posetin, bazi gümüs taki ve gümüs sandalet bir çift ve bir görünüm eklemek tarzi övgü bazi gümüs boncuk isi var ,, sik sofistike ve sik, daha ne bir kadin için tam bir sorabilirsiniz edilir.

Görüsümüze göre, siyah uzun yillar civarinda olmaya devam edecektir, bu, bu tür balo gibi farkli bir sektörde kullanilan görmek için yenileniyor simdi ihtiyaç duyulan tüm iyi tan, ama bu her zaman böyle!