couture giyim

Çok iyi yapilmis, uyum, moda giyim pek çok kadin için bir rüya gibi. Kim vücut için ve en iyi kumaslardan yapilmis muhtesem bir gece elbisesi kendilerini asmak için ask degil mi? Özenli hassas ile yapilan bir giysi kendi için, sadece en iyi süslemeler ile dikili el, bir fantezi ve couture giyim özüdür.

Couture giyim moda, Paris’in ev kökleri vardir. Couture Charles Frederick Worth adli bir tasarimci ile on dokuzuncu yüzyilda baslangiç ??baslangiç ??var. Sayin deger terzi bir sanatçi için basit bir terzi gelen algilandi sekilde degisti. O zengin patronlari için giysiler özel olarak yapilmis degil, ayni zamanda defile dogmus sadece. Bay Worth onun tasarimlari örnekleri yapmak ve canli model daha sonra onu kendi renk, kumas ve boyutu özelliklerine için giyim yapmak olurdu Müsterilerine bu giysiler göstermek olurdu.

Fransa’da, dönem “Haute Couture” ya da tercüme, yüksek dikis, yasal telif hakki ile korunan nerede çok ciddiye alir. Kendisi de Fransa’da Sanayi Bakanligi tarafindan belirlenen kati standartlara uygun olmalidir bir couture ev aramak için bir tasarimci için için. Onlar izlemeniz gereken üç kural sunlardir: uydurma en az, en az on bes tam zamanli çalisani ile bir Paris merkezli atölye olmalidir ile özel müsteriler için yapilmis-için-için tasarim, en az bir koleksiyon her sezon sunmak gerekir gerekir otuz gece kiyafeti ve Gündüz dahil olmak üzere bes çalisir.

Couture giyim sanat ya da pahali mücevher bir parça satin alma gibi, bir yatirimdir. Giysi kürk sadece en pahali ve en iyi yapacak en iyi kumas, deri, ipek, yapilmistir. Couture giyim kalitesi her zaman en iyisidir. Bir daha az çekici bir sekilde vücut iterek yanlis yerde çeker asla böylece giysiler müsterilerin ‘özel kasa ölçüleri uyarlanmis. Bu kiyafetler her gün giymek için degil, ancak bunun yerine son derece özel günler için ya da sadece tasarim saf güzellik ve sanat zevk. Bir de pahali bir yatirim oldugunu da hatirlamak gerekir. Tasarimina bagli olarak tek bir giysi binlerce degilse dolar on binlerce olabilir. Birçok kisi bir araba ya da bir ev için ödeme bir fiyat.

Bu kurallar ve son derece yüksek maliyetli couture giyim fantezi ortalama kiz için biraz uzakta görünüyor yapabilirsiniz. Tasarimcilari kurallari düzenli kadina satmak için biraz gevsetin, böylece gerçek couture çogu için maddi olmayan duran oldugunu anlamak Ancak, tüm kayip degil. Bu da herkes, o hiç satarsa, sik sik couture kiyafetler fazla bir kar yapmaz tasarimci için bir kazan-kazan oldugunu. Tasarimcilar couture elbise göstermek ama satin almak için onlari neredeyse kullanilamaz hale olabilir. Daha sonra bu marka almak ve giyim ve bir kitle pazari için kullanilabilir aksesuarlari hazir giyim, benzer yapmak. Böylece couture giyim rüya bir parça var gibi bütün kadinlar hissettiren.