kadin giyim seçenekleri motive

Tarih boyunca, dis etkilere ve iç tercihleri ??çesitli giyim kendi seçimleri ile ilgili dünya genelinde kadinlarin motive etmistir. Bu koruma ve sicaklik gibi belirgin faktörler, bir kadin sabah seçtigi kiyafetleri koyar neden bazi nedenleri olmakla birlikte, giyim de kimliklerini ifade ve iletisim kurmak için güçlü bir yol olarak hizmet vermektedir. Asagida kadinlara iliskin bugünkü giyim seçimleri ve moda arkasindaki mantik bazi bulabilirsiniz:

tevazu

Tevazu kavrami yillar içinde, zaman içinde her yer farkli olsa da bu kadin moda önemli bir rol oynamistir. Dünya ve süreler çesitli yerlerinde, bu üzerine hos birakildi ya da bacaklarini, omuz, sirt, ve bölünme göstermek için bir kadin için yasaktir. Amerika Birlesik Devletleri artik siki sosyal kadin politikalari ve giydikleri kiyafetler zorlar, bazi kültürlerde hala kadin moda tevazu yönü korumak.

Örnegin, Müslüman kültür kamu iken kadinlarin vücut çogunu kapsayacak bekliyoruz. Bu pamuk uzun ve gizlemek giysiler genis kapsamli bir pazar yaratti, yün, polyester, ipek, suni ipek ve denim. Ve JILBABS (dis ve uzun elbiseler ve kat dahil olmak üzere overgarments); Ortak kiyafetleri Hicap underscarves, uzun lycra eldiven, abayas (uzun pelerin benzeri giysiler) içerir.

güzellik ve bastan

Bir kadin bir kokteyl parti için bogucu siyah elbise sigar ya da onu göz rengi uygun bir pantolon takim seçer temel nedenlerinden biri, çekici bir görünüm olusturmaktir. Zamanla, güzellik ideali farkli kültürler, bölünme tasiyan bluz, dar etek, ve artik yüksek hems baglama kadin moda içinde degisti. Kadinlarin giderek artan miktarda onlari çekici ve çekici hissettiren ne göre digerleri etkilemek ve artik giyim seçmek için soyunma vazgeçmek nerede güzellik algisi, herkes için farklidir.

Takan bagli olarak, bir bembeyaz yakali gömlek ile temiz bir siyah is takim elbise tam boy resmi cüppe gibi çekici olarak sadece. Bazen, sadece dogru aksesuarlari gibi küpe sarkan ya da açik-toe ayakkabi göz alici bir çift olarak, bastan çikarici bir son dokunus ekleyin. Tutum ve özgüven de kendi basina çok güzel ve bastan çikarici bir gardirop, yükseltmek için yardimci olur.

durum

Kadin giyim seçenekleri de bazi parçalari belirli bir iliskisi dikkat çekmek gibi, bir sosyal grup içinde statüleri ya pozisyonu motive. Bu bir üniversite tenisi takimi veya Afrika kabile kraliyet üyeleri tarafindan giyilen ayrintili elbiseler giydigi etek görülür. Amerika Birlesik Devletleri’nde, sirket yöneticileri, avukatlar ve diger yüksek gelirli kariyer pozisyonlari sik sik giyilen giysi türüne göre tanimlanir.

merasim

Kadin moda çesitli sekillerde hayatinda önemli anlari isaretlemek özel törenleri ve günler için kenara ayarlanir. Bu dügün için ortak kiyafetleri görülür, ya da 15 yasindaki Latina kiz için quincereana abiye, bir ilk oyununu oynayan aktris topu toplumun önlük. Bu elbiseler genellikle özel bir anlam tutun giysiler, ayrintili gösterisli, klasik, ya da bir kez-in-a-ömür boyu vardir.

güncel moda trendleri

Amerika Birlesik Devletleri’nde, kadinlar genellikle bir ünlü (yani Halle Berry ya da Jennifer Aniston) gibi saçlarini kesme olup olmadigini, en son moda trendleri takip, bir tasarimci çanta (patchwork Koç çanta ya da Birken yani) seçerek; veya seçme giyim bu yeni uygun “sezon renk.”