deri çesitli

Hayvan gizlemek veya cilt üzerinde yapilan son isleme ürün deri. Bu gün deri farkli ve çesitli türleri mevcuttur. Asagidaki makalede, deri çesitli türleri hakkinda kisa verir …..
Üretimi için kullanilan çogunlukla deri inek ya da koyun derisi yapilir. Deri çesitli kullanim ayakkabi, giyim, dösemelik ve genis yapmak için kullanilir.

Deri deri verme için kullanilan ham malzeme tipleri bazinda siniflandirilabilir. Saç çikarilmasi ile elde edilen bir deri tahil olarak adlandirilan, daha da ayirt edilebilir. Tahil ayirt edilebilir hangi iki kat bölünmüs ve üst vardir. Bölünmüs dogal tahil alt taneleri elde ve özgün tahil içerigine sahiptir.

Üst tahil veya Tam tahil Deri:
Epidermis üzerinde saç mevcut kaldirmasini suni deri tam siritarak deri denir. Bitirme veya parlatma da deri en dogal haliyle bu deri yapilir yok. Bitirme hangi iki islemi tam tahil deri vermek, onlar anilin ve yari anilin vardir. Anilin islemde, kaplama yapilir muntazam derinin dogal etkisini kaybetmeden, renkler seffaf bir boya olarak da deri daldirma al. Yari-anilin islemi deri leke önlemek için ilave kaplama için bir islemdir bir süreçtir. Tam tahil deri en dogal haliyle hem de deri en popüler türüdür. Bu en kaliteli ve deri en rahat türüyle, en pahali.

deri bölünmüs:
Gizlemek kalan kismindan üst tahil ayrilmasindan sonra. Kalan kismi bölünmüs deri denir. Split deri tam tahil deri nazaran çok daha kirilgan ucuz ve sertlesir oldugunu. Islemez eger düzgün çogunlukla süet deri yapiminda kullanilir, kolayca zarar alabilirsiniz

Düzeltilmis tahil deri:
Düzeltilmis tahil deri tam tahil deri tane mevcut çizikleri gidermek veya düzeltmek için parlatir olarak adlandirilir. Gizlemek Çok düsük kaliteli düzeltilmis deri yapiminda için kullanilmasidir. Pigmentli veya yari anilin islemi düzeltilmis deri için kullanilan prosedürün iki tipi vardir. Bu çizikler düzeltme daha iyi oldugu gibi pigmentli deri yari anilin süreci daha çogu zaman tercih edilir
süet / nubuk / deri parlatilmis:
Bu bölme tahil ve gizlemek arasindaki deri satin olusturulan yumusak deri, bu deri yüzeyi yumusak yapmak için buffed edilir. Bu tam tahil deri daha ucuz oldugu için bunlarin, hiç bu sivi herhangi bir tür temas ettiginde hizla hasar alma daha fazla sansi var hangi nedeniyle dogada kirilgandir. Süet deri yüzeyi, bir kadife türü hissi verir ve ayni zamanda döseme amaç için kullanmak iyi bir seçenek degildir.

kaplanmis veya bicasted deri:
Bu sadece split deri gibi olan yüzeyine poliüretan tabakasi uygulayarak yapilir deri, sentetik bir türüdür. Deri Bu tür deri baska tür daha dayaniklidir. Deri Bu tür ilk ayakkabi sanayinde kullanilir, ama simdi onun yüksek dayaniklilik ve barlar gibi döseme ticari yerlerde çok kullanilan deri daha ucuz fiyatlar nedeniyle gün. Edildi

Suni deri:

diger deri ile karsilastirildiginda bu, insan yapimi deri ve bagli kullanilan sentetik malzemeler daha dayaniklidir. Yakinda hasar almaz hangi ucuz ve deri dayanikli türüdür ve orijinal deri gibi görünüyor çünkü yaygin, mobilya ticari yerlerde kullanilir.

Derinin tüm farkli tipleri, kendi karakteristik bir görünüm his ve böylece, farkli amaçlar için kullanilir. Deri her zaman moda olmustur ve deri ceket için en üst seçenek, deri motorcu ceket, deri ceket Bombaci olacak