tarihi ve Lacoste polo t shirt kökeni

Lacoste logo tarihi geçmisi
Rene Lacoste efsanevi Dört Silahsörler etrafinda tek bir oldu Fransa’dan dünya standartlarinda bir oyun golf oyuncusu, erken 1930 ile orta-1920 ile tenis pratik hakim dört Fransizlar. Rene Lacoste oglu Bernard ile bir röportaj dayanarak, babasi Amerikan spor basini gelecegi ile ilgili Amerika’da 1927 Davis Kupasi içinde oynamak ederken üretilen bir bahis takma ‘Timsah’ satin aldi. Boston’da, Lacoste kesinlikle çok sevdim timsah gizlemek olusturulan bagaj bir parça gözlemlemisti ragmen. Fransiz takiminin kaptani o önümüzdeki rekabet içinde onun maçi kazanmak bu sorun onu için durum satin almak sagladi.
Kisa bir süre sag Fransa’ya eve döndükten sonra ama kendi dilinde hiçbir soydas ile onunla sikismis takma, Fransiz basini le timsah için lakabini degistirdi. Hizla kisa bir süre sonra, onun dostum, Robert George, Lacoste tenis oyunu etkinliklerine katilan zaman o giydigi blazer üzerine islemeli deneyimli bir timsah çekti.
Lacoste polo gömlek kökeni
20. yüzyilin kullanirken baslayacak, tenis kiyafetleri resmi vardi; adamlar sert, dokuma, uzun kollu oxford t shirt giydi ve genellikle maç ilerledikçe çünkü uzak gelen bir kravat spor oyun basladi. Resmi arayan henüz isi-tutucu gömlek tam uzunlukta flanel pantolon ile uyumlu olmustu. Bayanlar bile ancak bir telas altinda giyilmesi tam boy elbise ve petticoats yüzyilin basladi. Erkek tenis kiyafetleri ayni kalirken 1920 tarafindan, kadin oyun golf giyim kisa kollu ve diz boyu çorap ile buzagi uzunlukta pamuk frocks dönüstü deneyimli.
1926 yilinda, golf ciddi oyuncular oynayarak bayanlar tarafindan kisa kollu gömlek ve uzun kollu gömlek gelen anahtarindan tesvik, Rene Lacoste o 1926 US Open turnuvasi kazanan da kendisi gelistirilmis bir tank top giydi. Onun son derece 1. tank top havalandirma nemi fitil için izin ‘jersey petit pike’ adli bir isik örme kumastan yapilmistir. 1927 yilinda takma ‘Timsah’ edinme kisa bir süre sonra sag, Lacoste onun yeni kabul edilen timsah logolu islemeli bütün pratik tenis gömlek yasadi. Yil sonraki avuç daha, Fransiz oyun golf takimi ile diger üyeleri kendileri için onun oyun golf tisörtleri talep edilen diger ülkelerden gelen Lacoste tarzi gömlek ve hizli bir sekilde oyuncular giymek basladi.
Lacoste modasi baslangici
Rene Lacoste 1929 yilinda profesyonel pratik tenis emekli ama zaman içinde o hizla tarzi is içinde yepyeni bir kariyerine baslamadan olacagini fark etmemisti. Avrupa çapinda golf oyunculari oynamak arasinda onun pratik tenis gömlek basarisindan sonra, polo oyunculari tank top istemek için basladi. Onlar da, sert, uzun kollu tisörtleri spor yorgun ve boyunlarini günesten engellemek için yaka etrafinda yetenegi çekti olmustu. Tenis oyunlari gömlek hakkinda yayilan kabul 1933 yilinda zaman, Andre Gillier, de en büyük Fransiz triko üretim firmasinin sahibi ve Baskani ile gruplandirmak Lacoste istenir. Örgüt La Societe Chemise Lacoste olarak bilinen ve gögsünde islemeli logolu Lacoste beyaz oyun golf tank top olusturmak için baslamistir.
1940’larin sayesinde, Lacoste tenis tank top spor gözlemcileri tarafindan polo tank top olarak kabul da büyümektedir. Erkekler ve tenis veya polo sadik oyuncular degildi kadinlar sadece tenis ve polo görüntüleme gibi üst sinif tatlari statü sembolü olarak Lacoste polo gömlek giyen basladi.