ipek kravat bir adamin kronikler

On birde bir yasam boyu gezi baslangici olarak, bir soran koyun çiftçi ile bir sans toplanti iki genç sevimli is ortaklari yönünü degistirecek. Arkadasim Victor ve ben sahibi tarafindan suçüstü yakalandi zaman, bir koyun çukur digerine bakir sarniç topu kaldirma sürecinde vardi. Kisa bir azarlama olduktan sonra bu Bay Lonny ve komsu çiftçiler ile uzun ve karli iliski yol açti ve bizim için naif is girisimler bir yol oyulmus baslamadan, düsünceli bir öneri yapti. Böylece yasam ve geçim ilkelerinin büyük bir ögrenme basladi.

kader
Bay Lonny bir koyun öldükten sonra sirtinda yün hala degerli bir emtia ve cilt uygun yeterli çürümüs olan bir kez kolayca koparip olabilir açikladi. Onun günlük görev bu zaman alici sürekli angarya büyük ölçüde geri sol anlamina geliyordu. Ölü koyun çayirlarda ve günes ve rüzgar uzak israf yün karsisinda dagildi. O ham tekstil çikarma ince noktalarini bize talimat ve hijyen konularinda bizi uyardi. Sonunda bilinen karkaslarin yönünde isaret ve tamamlama biz içecekler ve çuval basina 1,00 $ ödeme için çiftlik yolumuza yapmak gerektigini. Onun Ute arkasindan birkaç tozlu Hessians Çekme ve arabasi onlari savurma o isi kayboldu ufuk dalgali.

baslamadan
Biz, bakir sarniç topu dümdüz bizim “tüm arazi arabasi” dökülüyor, kanvas çanta içinde doldurulmus ve ölü koyun yönünde yola çiktilar. Bize yol gösterecek bir pusula gerek yoktu. Biz yaklastikça koku daha akut oldu, ama bir saat bir konuda iki kez haftalik harçlik kazanma cazibesine bize de motive etti.

niyetleri
Önce bizim karsilasma için; zamanlarda bizim süpheli niyetleri sorun neden, ama bilmeden, ne terk çiftlik evleri olarak kabul aslinda çok degildi. Ama biz muhafazalari kapali yanmis, tüm elektrik kablolama disari yirtik zaman, bakir ve kursun boru elimden pirinç anahtarlari demonte ve bosuna kapi ve pencereler, oldu intikam her türlü metal her ons kaldirin. O yasta kötü niyetli kadar belirgin degildi, bizim eylem kendiliginden ve çok bu masumiyet çagiydi “biz yanlis yaptiklarini” düsünülen vermedim. Soguk sert gerçeklerin bilinci, çukurun is düsüyor ve yanlis anlamalari belli oldu ve benim iyi arkadasim Victor ve ben bu sorunlari ele. Ben açikça büyük Kara Balik yakalamak için hazir bizim balikçilik çubuklar ile Emu Köprüsü Creek onunla birlikte oturan hatirliyorum. Balik did’nt isirik ama sivrisinekler yapti. Biz çözümler navigasyon ve safça sorun kaçinarak ve daha fazlasi için daha az yapma sansimizi artirmak için stratejiler hazirlanan nasil, bu aslinda ben hayatimin geri kalani için özünde tekrarlanan bir çocukluk is plani baslangici oldu. “Daha fazla getiri için daha az çaba”, “her durum için izin”, ve, “samimiyet”.

Yemek ve dinlenme çalismasi
Yün torbalama sonra, geri kalani için, biz Yabbies bizim yakalamak (tatli su Cray balik) çiplak toprak kiyisinda blazed bir yangin çikmis ve Billy bizim yakalamak için yemek hazir haslanmis kus tel, yapilmis damla aglari ile çamurlu baraj sürükledi ögle yemegi. Biz planlarimizi diarised ve arazi isaretleri, her parça ve dere geçisi bize bilinen skeçler ile çayirlarda çizilen, her agaç çizgi siluet ufuk yolumuza rehberlik, her billabong banka ve durgun baraj, karanlik su dere yapilirsa yapilsin olmustur ve avlanir vardi bizim tarafimizdan. Biz, hiçbir pusula yapilan “Ne de” zaman parçalari, zaman kayboldu, kismen, ama öncü ve Kuzey noktasi gibi günes batiyordu dereceleri görülen, gece bile biz Southern Cross kullanarak gezinmek için ögrenmisti, kayip var bu yüzden asla vahsi, ne de hedefleri gözden kaybetti. Korku tüketmek henüz oldu.

Ekonomi yasasi
Terk edilmis çiftlik evleri bizim ise degmez, daha büyük ve daha az ekonomik hale geldi onlari daha bulmak için zemin ve mesafelerde ince olmaya basladigi. Biz, “çaba-getiri” iktisadin temel ilkesi ögrendim Yani daha az seyahat, daha az el emegi gerektiren ve daha fazla getiri için daha az çaba geçerli olacak alanlara dikkatimizi çevirmek zorunda kaldi. Tabii ki ekonomi hiçbir sey bilmiyordu, ama yansimasi üzerine bu sonucuna varilmistir. Zamanimiz, rekabetçi Kriket oynarken bizim atanan aile isleri, ödev, okul, satis, avcilik, balikçilik ve diger etkinlikler için kus yumurta toplama yapiyor arasinda bölünmüs gerekiyordu. Yani biz aslinda hurda metal toplama uzun mesafelerde seyahat daha az zaman harcamak ve bize daha az çaba için daha büyük bir dönüs verdi daha az çaba toplama yün, uygulamaya karar verdi, “biz para vardi”. Hurda metal toplama simdi isimizin liman folyo çikarilmistir; tekstil çekirdek oldu.

is plani, ortalama koyun
Benalla memleketim etrafinda ortalama çiftlik bin alti dönüm kadar büyüklükte ve yaklasik 4000-5000 Avustralya Marino Koyun destekledi. Nispeten kisa ömrü göz önüne alindiginda, Kaç koyun her hafta bizim topraklarinda öldü anlamaya hesaplanmasi çok sürmedi. Onlari bulmak kolay oldu ve sik sik düzenli clinents bize onlarin tam yerini bilgilendirmek olacaktir.

degil vergi hayir isleri
Victor ve ben Emu Sube büyük Kirik Nehri’nin bir kolu bankalar tarafindan yasayan yasli bir adam ziyaret edecegini. Hatta onun adini bilmiyordum. Iyi bir hava günlerde o tekme onun bakkal alisveris yapmak için sehre tepeye eski motosiklet ve vurmak baslar ve eski arkadaslar selamliyorum. Ama nedeniyle yasina ve kötü hava kosullarinda bu etkinligi her zaman güvenli degildi, bu yüzden beni ve Victor iyi aliskanlik edindi ve onu alisveris ve odun toplama tür hizmet yapti. Bazen zavalli yasli adam bir katki saglayacaktir diye gizlice fatura ayak oldukça yeterli para yoktu ve biz mecbur olur hiçbir degisiklik yoktu bile, sadece gülümseme onun bol göz çevresi kirisikliklari itmek görmek için degerli oldu. Bizim motivasyon herhangi bir mali kazanç veya övgü için degildi, bizi mutlu hissediyorum yapti çünkü biz sadece iyi yapiyorlardi. Sonra yasli adam öldü bir gün, Victor ve büyük ölçüde ölüm ani sok üzüntü, biz bunu dogrudan bu olay hiç karsilasmadigi, bu gerçegi eve getirdi. Aylarca biz yasli adamin evin görüs kaçinilmasi, ama her yerde onu anilari geri getirdi gitti ve birçok kez bizim eski arkadasi kaybi üzerine acimasizca aglardi, yardim için bizim neden karanlikta süpürülüp olmustu. Çok tahmin edilebilir, ama ölüm gibi öngörülemeyen hiçbiri yoktur.

Ay bir konuda biz hayirsever eylem ve ölüm eslik büyük üzüntü elde sevinç bulduklarini, güvensizlik umutsuz duygulari, bütün varlik ile aci hissi bu tezahür, ne yapacagini bilmeden, sizin de rip kalp ve her joyess duygu yok hiç hissettim. Bizim genç masumiyet sertlik en gerçeklik tarafindan asinmis ediliyordu. Ben ve Victor birbirlerine güç sütunlar gibi, birbirlerine teselli aradilar.

iletisim sistemleri
Bir pedal güç ve flat lastikler kurtarmak için çaba olarak, yerel çiftçiler hareketleri gözlenen ve her hafta da banka ve stok ve istasyon ajansi ziyaret kesfetti. Orada zamanlama düzenli oldukça hassas oldugunu, bu yüzden isletme bankaciligi veya siparis hükümlerinin ama kogusta sonra hallettim önce onlari degil karsi karsiya olacaktir. Bu, engel olmadan zamanlarinin daha yakalamak anlamina geliyordu. Hatta bizim komut prova ve konusma açacagini kim aday gösterdi. Bu oldukça basit, “birçok ölü koyun sizin donattiktan varsa bahane bayim, fark var”? “Biz onlardan yün koparmak ve dolu bir çuval için bir dolar olsun”. Bize biliyordu çiftçilerden cevap almak kolay, digerleri saskinlikla bakti ve “ne” dedi

Tekstil bizim büyüyen is liman folyo parçasi haline geldi, sadece on bir. Ben on birde bunu olsaydi Simdi olgun bir yasta ve ipek kravat bir adam olarak, tüm tevazu, ben hala, ilham ve motivasyon için benim çocukluk geçmis çizmek, hiçbir araç, telefon yok, internet yok, o zaman nasil daha iyi Ben her ile yapmalidir.