bir alpaka battaniye daha iyi neden

Bir Alpaka Battaniye Daha Iyi Neden alpaka battaniye üstün kalite, özellikle kis aylarinda, evde sicak kalmak için degerli bir aksesuar yapar. Alpaka yün çok arzu yetenekler ince kumas ve dogru bakim eger, battaniye ve diger giysiler dayanikli konfor yillar hizmet verecektir.

Alpaka gelen makaslanmis yün hafif, üç kat daha güçlü ve koyun yünü göre bes kat daha sicak. Kis battaniye kullanilan tüm sicak kumas, alpaka ürünleri insanlar sicak ve kuru tutmak için yeteneklerini Gore-Tex ve kaz tüyü yorgan parlamak. Bu kasmir gibi ince ama, ipek gibi pürüzsüz hissediyor. Lanolin yoklugu bir anti-kasinti kumas olusturur, ve uçucu yaglar dogal olarak su ve yüzey kir karsi.

Alpaga dokuma mikron derecelendirilir ve Kraliyet ve Bebek Alpaka daha yüksek siniflarda yirmi ve yirmi üç mikron arasinda standart için derecelendirilir. Bunlar alpaka battaniye veya giysi seçerken bulunacak yumusak, hafif, en dayanikli siniflarda olacak, ve bazi insanlar bu kalite düzeyi için daha yüksek bir fiyat ödemek daha vardir.

Alpaka polar yapilan diger ürünlerden bazilari yorgan vurus, giyim, yastik, iplik, kanepe atar ve çocuklar için bile sevimli doldurulmus hayvanlardir. Alpaka yünü çok yumusak oldugu için, bebekler için alpaka battaniye yapmak için popüler bir seçimdir. Hatta çok, alpaka yününden yapilan vaftiz battaniye bulabilirsiniz.

Dünyanin en alpaka yünü çogu hemen hemen tüm hayvanlarin yetistirilir bölgede, And Daglari’nin daglik geliyor. Hayvanlar sadece çok Peru ve çevresi dünyanin pek çok diger giyim üreticileri ihraç edilmektedir gelen lif, yilda bir kez makaslanmis beri.

Alpaka birçok farkli ülkede çiftliklerde yetistirilen nazik, sevimli yaratiklar. Orada alpaka birkaç farkli irk ve her biraz farkli bir polar dokusu vardir. Bir tür olarak çesitli beyazdan siyaha, 22 farkli dogal renklerde yün üretir. Onlarin diyet çogunlukla ot ve saman olusur ve deve ailesine kendi yakin iliski diger hayvanlara göre daha onlari daha az su tüketen saglar.

Onlarin verimli sindirim sistemi ve düsük bakim ihtiyaçlari onlari islah amaçli mükemmel seçimler yapmak ve kendi tarim insanlar için çok az risk olusturmaktadir.

Özel kuruluslar vardir Uluslararasi alpaka Dernegi ve alpaka Sahipleri ve Yetistiricileri Dernegi de dahil olmak üzere alpaka yünü imalati ve hayvan bakimi, için monitör ve savunucusu standartlari oldugunu. Bu kuruluslar bu harika hayvanlarin lif yetistiriciligi ve isleme ile ilgili tüm konularda tüketiciler, yetistirici ve tekstil üreticileri egitmek yardimci olur.

Bir alpaka battaniye ya da baska bir giysi ya da mobilya yapma sirketlerin daha ucuza mal üretmek ve daha az sentetik içerigi ile ürünler sunmak için izin verir “yesil” üretim karsi proaktif hareket temsil eder. Bu, dünyanin 21. yüzyilda daha eko-bilinçli hale geldikçe birçok sektörde etkiliyor egilim.